Suna Sun Hotel olarak, hizmet ve ürünlerimizi otel misafirlerimize sunarken, çalışanlarımızın, otel misafirlerimizin, anlaşmamız olan üçüncü parti tedarikçilerimizin ve çevremizin sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarını en üst seviyede tutmak için sürekli çalışmaktayız. Misafirlerimizin memnuniyetini her şeyin üzerinde tuttuğumuz otelimizde hedefimiz, en iyi kalitede hizmet vermektir.

Bu hedef doğrultusunda yapmış olduğumuz düzenlemeler;

• Tüm odalarımız ve genel alanlarımızda dezenfeksiyon yöntemi uygulamaktadır.

Ulv cihazı ile Biosidal sertifikalı ürünler ile Dezenfeksiyon

ULV (Ultra Low Volume) “Soğuk Sisleme” adıyla da bilinen son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Ortam havasında bulunan bakterilere ve virüslere karşı, tavandan yere kadar olan kısımların dezenfeksiyonunda Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) dezenfeksiyon cihaz uygulaması denemelerinde en başarılı cihazın ULV cihazı olduğu kabul ve tavsiye edilmiştir. ULV cihazı solüsyonu 9 ile 49 micron arasındaki boyutlarda parçalayarak ve havada 4-8 saat askıda bırakarak tavandan yere kadar bütün alanı dezenfekte edebilmektedir.

• Otel giriş çıkış saatlerimiz Covid 19 önlemleri gereği yeniden düzenlenmiştir. Otel giriş saatimiz 15:00, çıkış saatimiz 11:00’dır.

• Misafirlerimizin sağlık güvenliğini korumak amacıyla özel olarak hazırlanmış taahhütname formlarının, otele giriş esnasında misafirlerimiz tarafından doldurması beklenmektedir. Buna yönelik olarak her misafirimizin ateşi otele giriş öncesinde ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Bu ölçüm sonucunun normal değerlerin üzerinde olması durumunda sizi otelimizde ağırlayamayacağımızı üzülerek bildirmek isteriz.

• Otel içerisinde yer alan ortak alanlarda hepimizin sağlığımızın açısından sosyal mesafe kuralına uyulması gerekmektedir.

Misafirlerimizin, kahvaltılarını odada yapmayı tercih etmesi durumunda bir gece öncesinden kahvaltı saatinin resepsiyona bildirilmesi gerekmektedir. Kahvaltınız belirtilen saatte odanıza kapınızdan servis edilecektir. Kahvaltınız sonrasında resepsiyonu arayarak servisi kapından teslim etmeniz gerekmektedir.

Uygulamalar;

Çalışanlarımızın Sağlık ve Eğitimi

• İşe uygun personel yerleştiriyor, çalışanlarımızın güler yüzlü, bilinçli ve ekip ruhunu benimseyen bireyler olabilmeleri için gerekli mesleki ve hijyen eğitimlerini almalarını sağlıyor ve motivasyon çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Tüm personelimiz, Diversey firması tarafından düzenlenmiş olan "Corona virüs ile mücadelede Güvenli Otel Programı ve Güvenli Otel İşe Giriş Sertifika Programı" na katılmışlardır.

• Tüm çalışanlarımızın düzenli olarak sağlık kontrolleri yaptırılmaktadır ve çalışanlarımız iş başında maske , siperlik ve eldiven kullanmaktadır. Servis ekibimiz de yine eldiven, maske ve şeffaf siperlik ile hizmet vererek servislerini herhangi bir temas olmadan size sunmaktadırlar.

Otele Giriş İşlemleri:

• Otel girişi esnasında fiziksel teması minimuma indirmek ve sizleri hızlı bir şekilde odalarınıza yerleştirebilmek adına otel ile ilgili bilgilendirmelerimiz odanızda bulunan Tv içerisine eklenmiş durumdadır. Ödemelerinizde mümkün olduğunda temassız işlemler yöntemi kullanılacaktır.

• Kapı giriş kartları hijyenik solüsyon ile dezenfekte edilerek sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Oda Temizliği

• Tüm odalarımız ULV cihazı (Divosan QC VT50 ürünü) ile dezenfekte edilmektedir.

• Odalarımızda alkol bazlı hijyenik mendiller misafirlerimizin kullanımı için bulundurulmaktadır.

• Odalarımızın temizliğinde ve tekstil yıkamalarında, uluslararası Diversey firmasının TSE, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı Oxivir Plus,Orion Soft , Suma Bac ve Titan divosan seri markalı temizlik ve dezenfektan ürünleri ile kullanılır.

• Tüm odalarımızda bulunan Tv kumandası , telsiz telefon , kahve fincanları, kahve ve bitki çay seti, not defteri ve kalem, dezenfektan malzeme ile temizlenip kullanımıza paketlenmiş olarak sunulacaktır.

• Otelimizin hijyeninde ve tekstil ürünlerinin temizliğinde kullanılan tüm ürünler, yüksek dezenfeksiyon özellikli ve sles, klor, gdo, paraben, sentetik parfüm ve fosfat içermeyen çevre dostu ürünlerdir.

Genel Alanlar Temizliği

• Tüm ortak kullanım alanlarında Diversey firması ürünlerinden alkol bazlı sıvı dezenfektanlar otel misafirlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

• Tüm genel alanlarda , alana özel üretilmiş olan temizlik ürünleri ile temizlenip, bölgeye özel dezenfektanlar ile hijyenik hale getirilmektedir.

• Tüm misafirlerimize talep etmeleri halinde kullanımlarına hazır maske ve eldivenlerimiz mevcuttur.

Restoran ve Bahçe Alanı

• Restoran alanımızda; masa ve sandalyelerimiz Diversey fimasına ait, Oxivir Plus ve Titan Divosan QC VT50 ürünleri ile temizlenmektedir. Tüm alanlarımızın Ozon makinası ve ULV cihazı ile ile düzenli olarak temizliği yapılmaktadır.

• Restoran içi ve bahçe alanımızda yer alan masalar arasında sosyal mesafeyi uygulamak amacıyla gerekli düzenlemeyi yapmış bulunmaktayız.

Mutfak Hijyeni

• Akademili , City & Guilds diplomalı ve hijyen sertifikalarına sahip olan şeflerimiz ve mutfak ekibimiz, mevcutta uyguladıkları hijyenik çalışma politikalarına ilave olarak arttırdıkları önlemler ile sizlere eksiksiz hizmet sunmak için çalışmaktadırlar.

• Tüm gıda güvenliği zinciri boyunca, hammaddelerin tedariğinden, misafirlerimize sunumuna kadar, hijyen kurallarına uyarak sağlıklı ve lezzetli yiyecekler sunuyoruz.